Warsztaty dla młodzieży
II semestralny kurs fotografii dla młodzieży (I fotografia analogowa/II fotografia cyfrowa)

Zdjęcia bez obiektywu? Zdjęcie bez aparatu? Wystarczy puszka, taśma izolacyjna, materiał światłoczuły, odrobina cierpliwości.

Tak to nie żart. Katarzyna Bojko-Szymczewska absolwentka fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu www.katarzynabojko.com prowadzi II semestralny cykl zajęć dla wszystkich sympatyków fotografii. W pierwszym semestrze zajęcia z camerą obscurą, cyjanotypią, solarigrafia, gumą arabską, zabawy ze światłem ale również ciemnia fotograficzna i uwrażliwienie na sztukę. Niekonwencjonalne formy uchwycenia rzeczywistości w dobie postępu cywilizacyjnego nabierają nowego znaczenia. Wszelkie nieregularności, niedoskonałości obrazu z nieskończoną głębią ostrości są cudowną alternatywą dla zbiorowego dążenia do nieskazitelnego piękna. Fotografia to zapis obrazu w teraźniejszości dla przyszłości, zapis tego, co już wkrótce będzie przeszłością. Jednak fotografia otworkowa sprawia wrażenie, jakby wcale nie chciała rozstać z tym, co było.

Drzewa, postacie, natura przedstawione są niemal jak z bajki a wyrażone za pomocą minimum środków warsztatowych. Codziennie oglądamy mnóstwo artystycznych fotografii. Powstają coraz to ciekawsze eksperymenty, będące ucieczką od realizmu do surrealizmu. Zadajemy sobie pytanie a na ile Photoshop a na ile to dzieło twórcy. Photoshop i cyfryzacja dały ogromne możliwości artystom, ale jednocześnie mocno ograniczyły ich kreatywność. Na zajęciach w Młynku Sztuki będziemy z pasją i wytrwałością ćwiczyć tradycyjne rzemiosło i obserwować świat przez dziurkę wielkości szpilki zamiast obiektywu.

W drugim semestrze magii fotografii ciąg dalszy. Jak działa aparat fotograficzny? Rodzaje aparatów i ich funkcje? Jak zrobić piękne zdjęcia? Jakie ujęcia są najlepsze? Co to jest ekspozycja? Czas naświetlania? Przysłona?Jak kadrować i wykorzystywać oświetlenie? Jak kreatywnie wykorzystać aparat i jego funkcje? Co to jest złoty podział? Czyli warsztaty fotografii cyfrowej. Spotkania dają okazję do zrelaksowania się i pobudzenia kreatywności, która czyni życie ciekawszym. Podczas każdego spotkania poznamy jednego współczesnego lub klasycznego artystę fotografa. Będą również ciekawe zadania domowe.

Szczegółowy plan zajęć wysyłamy na maila

Zajęcia wtorek (wiek 12+) 17.00-19.00 ( 30 zł)

Koszt 30 zł od osoby

Informacje i rezerwacje: Kasia Szymczewska, e-mail: kasia@mlyneksztuki.pl,  tel.: 517 131 002

Możesz też uzyskać więcej informacji poprzez nasz czat 🙂