Sesje fotografii analogowej

Mokry kolodion to szlachetna technika fotograficzna pochodząca z XIX wieku. Wynalazł ją w 1851 roku Frederico Scott Archer i nie ma ona absolutnie nic wspólnego ze współczesnym wykonywaniem zdjęć. Fotografie powstają na szklanej płycie a obraz tworzy czyste srebro. Iluminacja jasnych partii srebra kontrastująca z głęboką czernią szkła, tworzy niepowtarzalne wrażenie trójwymiarowości. Proces tworzenia fotografii jest całkowicie manualny, każda fotografia jest unikatowa. Nie można wykonać jej kopii. Fotografia powstaje po samodzielnym przygotowaniu emulsji na bazie alkoholu, eteru, nitrocelulozy, z dodatkiem soli srebra, wylaniu jej na szkło i naświetlaniu „na mokro” w wielkoformatowej kamerze. Ten proces wymaga nie tylko umiejętności artystycznych, ale także cierpliwości i dużej wprawy technicznej. W zamian oferuje nam piękny, trwały negatyw.

Wizualne walory tej techniki są niepowtarzalne. Fotografia kolodionowa zachwyca nie tylko jakością obrazu, ale przede wszystkim jego plastyką. Powstające na obrazie różnego rodzaju artefekty dodatkowo go uszlachetniają. Stare techniki to prawdziwa magia a mokry kolodion to jedna z najpiękniejszych jej odmian.Mokry kolodion to szlachetna technika fotograficzna pochodząca z XIX wieku. Wynalazł ją w 1851 roku Frederico Scott Archer i nie ma ona absolutnie nic wspólnego ze współczesnym wykonywaniem zdjęć. Fotografie powstają na szklanej płycie a obraz tworzy czyste srebro. Iluminacja jasnych partii srebra kontrastująca z głęboką czernią szkła, tworzy niepowtarzalne wrażenie trójwymiarowości. Proces tworzenia fotografii jest całkowicie manualny, każda fotografia jest unikatowa. Nie można wykonać jej kopii. Fotografia powstaje po samodzielnym przygotowaniu emulsji na bazie alkoholu, eteru, nitrocelulozy, z dodatkiem soli srebra, wylaniu jej na szkło i naświetlaniu „na mokro” w wielkoformatowej kamerze. Ten proces wymaga nie tylko umiejętności artystycznych, ale także cierpliwości i dużej wprawy technicznej. W zamian oferuje nam piękny, trwały negatyw. Wizualne walory tej techniki są niepowtarzalne. Fotografia kolodionowa zachwyca nie tylko jakością obrazu, ale przede wszystkim jego plastyką.

Powstające na obrazie różnego rodzaju artefekty dodatkowo go uszlachetniają. Stare techniki to prawdziwa magia a mokry kolodion to jedna z najpiękniejszych jej odmian.

Każdy klient otrzyma oryginalne zdjęcia na płycie szklanej:
18x24 – 350 zł
30x30 – 400 zł
30x40 – 500 zł

Dodatkowo w opcji realizujemy: wydruki cyfrowe w dowolnych formatach

Żadna inna technika fotograficzna nie ma takiej duszy!

Terminy sesji ustalane są indywidualnie: mailowo: kasia@mlyneksztuki.pl, telefonicznie: 517 131 002

Uwaga! Sesja trwa ok. 2-2,5h.

Jeżeli nie znacie mokrego kolodionu, to macie okazję to zmienić – zapraszamy do Młynka Sztuki! Katarzyna Bojko-Szymczewska absolwentka fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zwolenniczka pracy w ciemni, klasycznej fotografii czarno-białej i metod szlachetnych. Uczestniczka wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Specjalizuje się w technice mokrego kolodionu –  www.katarzynabojko.com.

Możesz też uzyskać więcej informacji poprzez nasz czat 🙂